Chełm Gryficki 2022

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

Już w czasach starożytnych ludzie byli przekonani o tym, że ruch to podstawa udanego życia. Dnia 20 października uczniowie naszej szkoły odwiedzili KAJTUR POLIGON.

Militarna przygoda zawierała wojskowe szkolenie prowadzone metodą musztry bojowej oraz strzelanie z karabinków paintballowych. Młodzieży zaprezentowano techniki linowe, ściankę wspinaczkową, techniki alpinistyczne, poszukiwanie skarbów przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metalu, naukę walki indywidualnej oraz w szykach bojowych z użyciem miecza, topora i włóczni, bieg w średniowiecznych nartach, rzut toporem i oszczepem.

Główny cel wycieczki stanowiło rozwijanie aktywności ruchowej wśród młodzieży. W trakcie pobytu widoczna była integracja grupy, co dobrze wpływa na relacje między rówieśnikami.