Uczniowie Zespołu Szkół w Płotach w obozie paintallowo-militarnym w Chełmie Gryfickim

Uczniowie Zespołu Szkół w Płotach zamienili się w „żołnierzy”, uczestnicząc w obozie paintallowo – militarnym w Chełmie Gryfickim.

Uczniowie zostali zapoznani z tzw. ABC żołnierza: ćwiczyli musztrę oraz sztukę kamuflażu. Przeszli również szkolenie militarne: sprawnościowy wojskowy tor przeszkód oraz OSF zwany ,,małpim gajem”. Odbyły się także zajęcia linowe – skrzynki, zjazd na linie nad przeszkodą wodną, ścianka wspinaczkowa, techniki alpinistyczne, wiązanie prostych węzłów ratowniczych i asekuracyjnych. Jedną z najciekawszych atrakcji okazał się przejazd wojskowym transporterem 6X6 URAL w bardzo ciężkim terenie. Zadaniem uczniów był również orientering oraz składanie i rozkładanie karabinka AK-47. Jedną z głównych atrakcji był paintball, podczas którego uczniowie realizowali w zabawie różne scenariusze. Do dyspozycji było pole z czołgami paintballowymi, bunkrami ,okopami, wrakami samochodów. Kolejną atrakcją był żyroskop – uczniowie przeszli test na trenażerze dla pilotów i skoczków wojskowych. Jednym z punktów programu było również poszukiwanie skarbów – niespodzianek oraz min przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metalu.

Wszystkim podobał się również desant, który polegał na samodzielnym zbudowaniu tratwy oraz przepłynięciu na niej jeziora.

Uczniom, we wszystkich działaniach towarzyszyły opiekunki: Agnieszka Wojsznis i Helena Szajner.

Bardzo dziękujemy Dariuszowi Zielińskiemu i firmie KAJTUR w Trzebiatowie za zorganizowanie naszego pobytu, oraz wszystkim instruktorom, którzy fantastycznie nas „przeczołgali”.