Cenna lekcja prawa

Dnia 30 maja 2022 roku, w ramach Tygodnia Konstytucyjnego odbyło się spotkanie z sędzią Sądu Rejonowego w Gryficach. Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów szkół średnich na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. W przedsięwzięciu  uczestniczyły klasy I i II. Podczas spotkania Wiceprezes Sądu Irena Sachajska-Krzyśka omawiała wiele kwestii związanych ze specyfiką zawodu prawnika, jak i dzieliła się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Pani sędzia w przystępny i interesujący sposób pokazała, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.

Pani sędzia poruszyła również zagadnienia takie jak wiek a odpowiedzialność karna oraz prawa pokrzywdzonego. Interesujące były także informacje jak zachować się w sądzie gdy zostaje się świadkiem oraz jak ważne są mediacje jako próby doprowadzenia do satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu. To była cenna lekcja prawa!