„BIBLIOTEKA – ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU” – to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

To już XIX jego edycja. Cykl imprez zaplanowany jest od 8 do 15 maja.

Tegoroczne hasło zachęca nas do szerszego spojrzenia na bibliotekę. Jest to bowiem nie tylko znane nam miejsce na mapie miasta, miejsce spotkań z bibliotekarzami, artystami i osobami dzielącymi nasze pasje, ale także okno otwarte na cały otaczający nas świat. To tu możemy odnaleźć odpowiedź na każde nurtujące nas pytanie.

My, z tej okazji, wybraliśmy się do naszej Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Płotach mieszczącej się w Starym zamku.

Po krótkim wprowadzeniu na temat biblioteki, książki i zawodu bibliotek, gospodarze zaproponowali nam zwiedzanie wnętrz i poznanie historii naszej Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Płotach.

Teraz już wiemy, że właśnie w bibliotece rozpoczynamy podróże po najdalszych zakątkach świata i odkrywamy wszelkie jego odcienie. W tym jednym miejscu zaglądamy za kulisy historii, podróżujemy do najdalszych zakątków globu, eksplorujemy kosmos, poznajemy fakty naukowe a jeśli mamy ochotę – dzięki fantastyce – przenosimy się do krainy wyobraźni.

Dziękujemy serdecznie bibliotekarzom za ich pasję i możliwość zwiedzenia tego pięknego miejsca.