ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona szkoły – Wincentego Witosa, zawsze w dzień jego urodzin, czyli 21 stycznia. Organizatorzy tej imprezy, czyli biblioteka szkolna oraz nauczyciele historii  i poloniści propagują informacje na   jego temat wśród społeczności szkolnej.

Uczniowie, zwłaszcza pierwszoklasiści  uczestniczą w szerokiej gamie różnorodnych konkursach nt. tej postaci, m.in w konkursie online, czy jak w tym roku – na sobowtóra Witosa. Jest to swoista lekcja wiedzy o tej niezwykłej postaci, lekcja patriotyzmu oraz Święto szkoły, które jest również  przyjemnym sprawdzeniem tego, jak współcześnie postrzegana jest postać tego niezwykłego człowieka. To lekcja patriotyzmu i pamięci dla każdego z nas. Laureaci konkursów zostali nagrodzeni okolicznościowymi dyplomami i nagrodami książkowymi. Będziemy nadal kultywowali to wydarzenie, bo warto pamiętać o takich osobowościach.

Z tej też okazji odbył się konkurs dla uczniów o naszym patronie.

  • I miejsce – Marcin Kmieć
  • II miejsce – Kacper Stachowiak
  • III miejsce – Maciej Kwiatkowski

Uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody.

Odbył się również konkurs na sobowtóra Witosa.

  • I miejsce – Michał Piotrowski
  • II miejsce – Hubert Klimkowski
  • III miejsce ex aequo – Hubert Filowiat i Aleks Ghazaryan.

Na zakończenie zrobiono wspólne zdjęcie całej społeczności szkolnej.Biorącym udział w konkursach serdecznie dziękujemy, a wygranym składamy gratulacje!