Mistrzowie gościnności na Fuertaventura

Grupa piętnastu uczniów z ZS w Płotach wraz z opiekunem wyjechała 5 listopada na dwutygodniowe praktyki do Hiszpanii na wyspę Fuertaventura. Wyjazd odbywa się w ramach realizacji projektu Mistrzowie gościnności z programu Erasmus+.

To kolejna grupa młodzieży z naszej szkoły, która może zdobywać cenne doświadczenie zawodowe i życiowe zagranicą. Uczniowie poznając odrębną kulturę, nowych ludzi pochodzących z różnych zakątków świata uczą się tolerancji ale przede wszystkim samodzielności i radzenia sobie w nowym środowisku, jednocześnie rozwijając swoją asertywność i zdolność do współpracy w zespole. Przez dwa tygodnie mają możliwość nabycia kwalifikacji zawodowych oraz doskonalenia umiejętności językowych, co pomoże im w przyszłej karierze zawodowej oraz otworzy drzwi, zarówno na krajowym jak i międzynarodowym rynku pracy. Równie cennym doświadczeniem jest zapoznanie się ze strukturą, organizacją i zasadami funkcjonowania zagranicznych przedsiębiorstw.

W ramach wyjazdu uczestnicy mają zagwarantowane zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie, kieszonkowe, zajęcia kulturowe oraz językowe.