Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

W ZSP Płoty rozpoczął się oficjalnie nowy rok szkolny 2018/2019

W naszej szkole rozpoczęcie roku szkolnego było jednak nietypowe, ponieważ najpierw nastąpiło zakończenie roku 2017/2018 uczniów klas trzecich. Pan dyrektor Wisław Buchwał wręczył uczniom tych klas nagrody, wyróżnienia oraz podsumował praktyki zawodowe i staże.

 

 

Dyrektor odczytał również listy pochwalne od Dyrekcji „Dworka Prawdzic” dla uczniów naszej szkoły: Jakuba Stawickiego i Aleksandry Bierciewicz, którzy wykazali się bohaterską postawą ratując życie jednego z pensjonariuszy.

W kolejnej części swojego wystąpienia dyrektor nawiązał do wydarzeń rocznicowych 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Podkreślił, że raz daną wolność należy pielęgnować i dbać o nią, ponieważ jest nadrzędną wartością w życiu każdego narodu i człowieka. Uzupełnieniem tego wystąpienia było wyświetlenie filmu NIEZWYCIĘŻENI, który wszyscy obejrzeli z ogromnym zainteresowaniem.

Wśród zebranych gości głos zabrała Pani Danuta Pol – Przewodnicząca Komisji Edukacji Powiatu Gryfickiego. Życzyła młodzieży i nauczycielom wyjątkowego, pomyślnego nowego roku szkolnego.

Link do filmu NIEZWYCIĘŻENI