Turystyczny świat w pigułce i nie tylko, czyli wyjazd do Berlina.

 

Turystyczny świat w pigułce i nie tylko, czyli wyjazd do Berlina.

W ramach projektu „Nowe kwalifikacje i umiejętności – gwarancją sukcesu edukacji w Powiecie Gryfickim” grupa młodzieży z dwóch szkół powiatowych brała udział w wyjeździe zawodoznawczym do Berlina w dniach 10 - 11.03.2018 r.

 

 

O historii miasta, zabytkach, ciekawych miejscach, mieszkańcach tego wielokulturowego miasta informowała nas pani przewodnik Agnieszka z Biura Turystycznego Anawa ze Szczecina. (Pozdrawiamy Panią Agnieszkę!).

Zwiedziliśmy m.in. dzielnicę rządową, widzieliśmy fragmenty muru berlińskiego, wieżę telewizyjną, Bramę Brandenburską, makietę obrazującą rekonstrukcję Zamku Królewskiego , przejechaliśmy Aleją pod Lipami. W hotelu Leonardo Royal mieliśmy możliwość zobaczyć wyposażenie jednostek mieszkalnych, części gastronomicznej, części rekreacyjnej oraz recepcyjnej.

Drugiego dnia pobytu w Berlinie wzięliśmy udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych (ITB). Niesamowite przedsięwzięcie. Wystawcy z całego świata zachęcali do skorzystania z ich oferty, kusili gadżetami, poczęstunkami i masą materiałów informacyjnych. Doprawdy nie wiemy, czy wakacje spędzimy na Malediwach, a może na winobraniu w lubuskim. Dla nas przyszłych pracowników branży turystycznej była to możliwość zaobserwowania jak atrakcyjnie przygotować stanowisko, jakie materiały promocyjne są chwytliwe, aby w rezultacie pozyskać największą liczbę klientów. Ach, ten marketing. Pobyt na targach uświadomił nam jak dużo jest na świecie przepięknych zakątków, wartych zobaczenia oraz jak istotna jest znajomość języków obcych.

P.S od opiekuna „Jestem z Was dumna – dziękuję za dyscyplinę i nienaganne zachowanie”